Ankara Eşya Taşıma
Ankara Eşya Taşıma

Ankara Eşya Taşıma

İster internetten satın aldığınız mobilya olsun ister evde artık fazlalık olan eşyalarınız olsun, başka bir adrese taşımak gerektiğinde ilk düşüncemiz acaba aracıma sığar mı? Birkaç eşya sığabilir fakat konu mobilyalar olunca otomobil ile taşımak neredeyse imkansızdır. İkinci tercih ise küçük bir kamyonet kiralamak olur fakat bu kamyonetleri nereden bulacağınız hep problem olmuştur. Peki size, Ankara eşya taşıma ile birkaç saatte eşya taşımacılığı yapan ve daha profesyonel bir hizmet alacağınızı söylesek ne derdiniz? Üstelik sadece şehir içi değil isterseniz bu hizmeti şehirlerarası yapmakta mümkündür.

Öncelikle eşyalarınızın boyutlarını ölçün ve resimlerini çekin. Sonra taşımayı ve paketlemeyi kimin yapacağına karar verin. Unutmayın ki, nakliyat firmaları taşıma ve paketleme hizmeti veriyor. Ardından ücretsiz fiyat teklifleri almaya başlayın, müşterileri tarafından olumlu puan ve yorumları alan nakliyat firmalarının tekliflerini değerlendirin ve sizin için en iyi seçenek olan nakliyat firması ile iletişime geçin. Tercih ettiğiniz nakliyat firması gelip taşımayı gerçekleştirebilir.

Taşınacak eşyanın niteliği net olarak belli olmadığı için ortalama bir fiyat ya da önceden bir fiyat ön görmek çok zordur. Fakat eşya taşıma fiyatları ortalama 1500 TL’dir. Genel olarak, daha büyük hacimli eşyaların taşınması daha fazla zaman almaktadır ve bu nedenle fiyat daha da artabilmektedir. Teklif alır iken nakliyeciyi iyi bilgilendirip güzel teklifler alabilirsiniz. Pazarlık yapmayı da unutmayın.

Taşınacak eşyanın boyutlarını bilin ve nakliyeciniz ile paylaşın. Böylece size uygun olan bir araç ile gelip taşımayı yapar. Bu bilgilerin eksik ya da yanlış olması nakliyecinin eşyanız için uygun olmayan bir araç ile gelmesine sebep olabilir. Bu da istenmeyen bir durumdur. Eğer ki taşınacak eşya üçlü bir koltuk gibi ağır ve evden çıkmakta zahmetli bir iş ise paketlenip taşınması daha doğru olacaktır. Böylece merdivenlerden indirilirken ya da kapılardan çıkarılırken eşyaların zarar görmesi engellenmiş olur. Paketleme hizmetini de nakliye firmasından isteyebilirsiniz. Eşyayı taşıyacak olan nakliyat firmasının müşteri yorumlarını kesinlikle incelemenizi öneriyoruz. Böylelikle nasıl bir hizmet alacağınız ile alakalı ön bilgi sahibi olmuş olursunuz.

İdeal bir maliyet için eşyanın ebatına ve hacmine en uygun araç ile taşıma yapmak gerekmektedir. Bu nedenle kamyonet ya da kamyonlardan daha çok panelvan araçlar tercih edilmelidir. Bu sebepten dolayısı ile evden eve nakliyat firması büyük bir ev eşyasını yükleyebilecek bir büyüklükteki kamyonların yanına eşya taşıma için bir panelvan eklemiştir. Ankara eşya taşıma firmaları parça eşya taşımak için daha çok panelvan aracı kullanıyor. Bazı firmalarda ise sadece eşya taşıma işine odaklandıkları için panelvan araç yerine nispeten daha ufak ve daha büyük olan kamyonetleri kullanıyor. Taşınmakta olan eşyaların ebatlarını nakliyat firmanız ile paylaşır iseniz işiniz için en uygun araçlarla geleceklerdir.